Stezka Českou Kanadou

Rozlehlé tajemné lesy, skaliska a balvany rozmanitých a zajímavých tvarů, charakteristické rybníky i vesničky a města plná života. Taková je krajina přírodního parku pojmenovaného Česká Kanada, který se rozkládá na pomezí jižních Čech a západní Moravy. Českou Kanadu nyní můžete důkladně prozkoumat i dalším způsobem - z nové stezky určené především pro dálkovou pěší turistiku.


Stezka Českou Kanadou měří 120 kilometrů a je díky charakteru krajiny rozdělena do osmi etap. Začíná v Jindřichově Hradci a přes Novou Bystřici, Staré Město pod Landštejnem a Slavonice vás zavede až do Dačic. Každá z osmi denních etap je něčím specifická a je na ní rozhodně co objevovat.


Trasa stezky je výsledkem mnoha hodin a dnů práce strávených zejména v českokanadské přírodě - a je navržena tak, aby vám umožnila z překrásné České Kanady poznat co možná nejvíce.


Na začátku stezky na vás čeká charakteristická cesta kolem meandrů Hamerského potoka a Jindřišské údolí. Odtud se kolem nejvyššího bodu Jindřichohradecka vydáte do Nové Bystřice a dál, cestami kolem majestátní zříceniny hradu Landštejn. Ze Starého Města pod Landštejnem vás zavedeme kolem bizoní farmy v Rožnově k rybníku Zvůle a dál, k rozhledně U Jakuba a balvanu Ďáblova prdel. Při cestě od opravovaného zámečku v Českém Rudolci poznáte místa, kde působil proslulý loupežník Grasel, i archeologické vykopávky na Pfaffenschlagu u Slavonic. Odtud už vás čeká poslední úsek, vedoucí po naučné Vydří stezce až do Dačic.


stezka.pdf


    Datum cesty:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
   

Typ: Pěší - turistická     Délka: 120,35 km     Doba: 34 hod 25 min