Vyšlápněte si jarní krajinou při třetím Kanadském tulákovi

Na sobotu 27. dubna 2024 připravil Destinační management Česká Kanada, z.s. třetí turistickou akci nazvanou Kanadský tulák – pochod Českou Kanadou. Účastníci výšlapu se tentokrát vydají z Kaprounu do Nové Bystřice po trase třetí etapy Stezky Českou Kanadou v délce 15,8 kilometru.

Registrace účastníků je možná zdarma na www.stezkack.cz nebo až na startu na návsi v Kaprounu v den akce v rozmezí 9:30 – 10:30. Zde turisté obdrží zdarma mapku a slosovatelné číslo do losování o ceny v cíli.  

Všichni účastníci budou zařazeni do slosování o tři lákavé ceny. Ty, kteří se zaregistrují dopředu na webu www.stezkack.cz, navíc ještě čeká slosování o speciální cenu.

REGISTRACE SKONČILA o půlnoci 25. dubna 2024.

Důležité informace pro tuláky

Na start do Kaprounu se můžete přepravit po vlastní ose nebo autobusy. Ty plánujeme vypravit z nádraží v Jindřichově Hradci (odstavná plocha poblíž administrativní budovy ČSAD a bývalého hotelu U Města Vídně) v časech 8:30 a 9:30. Na trasu je možné vyrazit po zaregistrování v rozmezí 9:30 až 10:30.

Trasa třetího Kanadského tuláka vede z návsi v Kaprounu přes nádraží úzkokolejky. Odtud přes lesy a louky doputujete do vsi Senotín. Dále vás cesta zavede mezi pastviny, k lesnímu kamennému poli a k nádraží Hůrky. Poté přes Hůrecké samoty dorazíte do Ovčárny. Cíl je v parku v Nové Bystřici.

Po příchodu budete zařazeni do slosování o hlavní ceny a speciální cenu, obdržíte krásnou dřevěnou medaili a zároveň také získáte možnost vyhrát nějakou ze 40 cen v malé tombole. Losování cen chystáme zhruba na 15:00.

Něco k občerstvení bude možné zakoupit po cestě na nádraží v Hůrkách i v cíli v Nové Bystřici. Pro účastníky plánujeme zajistit svoz kyvadlovým autobusem (Nová Bystřice – přes Kaproun – nádraží v Jindřichově Hradci), první autobus vyrazí na cestu bezprostředně po losování hlavních cen.

Akce se koná za každého počasí. Účast je na vlastní nebezpečí.

Trasa je vyloženě určena pro pěší, není vhodná pro kočárky. Místy může být terén náročnější.

Na všech akcích pořádaných Destinačním managementem Česká Kanada z.s. jsou pořizovány fotografie a audiovizuální záznamy, které mohou být použity v mediálním prostoru při prezentaci turistické oblasti. Registrací na akci účastník souhlasí se zpracováním osobních údajů (jméno, příjmení, město) pro účely losování cen.