VELIKONOCE V ČESKÉ KANADĚ? TADY SE NUDIT NEBUDETE!

Přemýšlíte, jak strávit prodloužený velikonoční víkend? Turistická oblast Česká Kanada nabízí spoustu zajímavých akcí spojených s oslavou svátků jara. Po zimní pauze se návštěvníkům znovu otevírají památkové objekty a některá muzea a galerie. Přístupné budou i vyhlídkové věže a rozhledny. Originální svezení nabízí velikonoční parní vlak.

Bohatý velikonoční program je připraven v Dačicích. V areálu zámku proběhne v neděli 25. března tradiční velikonoční jarmark s prodejem kraslic, pomlázek, perníků, hraček a k vidění budou i ukázky řemesel. Kromě toho v Městském muzeu a galerii Dačice je od 18. března do 15. dubna k vidění velikonoční výstava výrobků od místních obyvatel. Také interiéry zámku budou velikonočně vyzdobeny a naskytne se vám jedinečná možnost si je nejen prohlédnout, ale zároveň si poslechnout výklad doplněný o zajímavé informace o oslavách Velikonoc v dřívějších dobách. Každý den od 29. do 31. března se můžete ve městě zúčastnit i tradičního předvelikonočního hrkání, které pořádá místní dům dětí a mládeže. Za příznivého počasí bude zpřístupněna věž kostela sv. Vavřince, ze které se naskýtá fantastický výhled na Dačice a okolí.

Také Jindřichův Hradec ožije velikonoční atmosférou. Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec pořádá velikonoční prohlídky s výstavou „Splašená vejce“. Na prohlídkové trase, kterou si výjimečně můžete projít individuálně, bude instalována bezmála tisícovka vajec mnoha barev a velikostí. V sobotu 31. března se na svou cestu vydá velikonoční parní vlak, kterým se můžete svézt a užít si zábavný program na trati z Jindřichova Hradce do Hůrek a zpět.  Na Bílou sobotu se v centru Jindřichova Hradce a v Muzeu Jindřichohradecka koná také Velikonoční veselice s pletením pomlázek, malováním kraslic, zdobením perníčků, hudebním doprovodem a velikonočním průvodem v čele se stromem kraslicovníkem a s velkými řehtačkami. Děti zabaví návštěva Staré radnice, kde v neděli 1. dubna bude slavnostně zahájena nová výstava Pohádky nejen na večer s novým tématem Trnkový svět a jistě je potěší i nové modelové kolejiště v expozici Železnice hrou.  Na velikonoční svátky znovu otevírá Dům gobelínů, kde budou připraveny komentované prohlídky s průvodcem a možností podívat se na tkadleny při práci. Zamíříte-li na zámek Červená Lhota, který se po zimní pauze také otevírá, zvažte i návštěvu nedalekého městečka Deštná a jeho dvou muzeí – leteckého a provaznického. V obou vás ochotně provedou po předchozí objednávce.

Ve Slavonicích se na Velký pátek vyráží pro poklad – na turistickou akci s hrami jsou zváni dospělí i děti.  Ve Spolkovém domě budou od 28. března do 1. dubna připraveny tvořivé dílny, divadlo a zajímavé ochutnávky. Otevřena bude také kavárna s nabídkou velikonočních specialit. Slavonice z výšky si v případě zájmu a příznivého počasí můžete prohlédnout z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie. Přístupný bude i dům U Giordanů, kde se můžete podívat na nově zrestaurovanou luteránskou modlitebnu ze 16. století. Tvořiví jedinci by měli zvážit návštěvu známé keramické dílny v Maříži, kde na ně čeká malování hrnků, sousta krásné keramiky a v restauraci pak velikonoční menu s králíkem a velikonoční nádivkou. Mezi památkové objekty, které po zimě otevírají své brány, se zařadí také nedaleký hrad Landštejn a zámek Dobrohoř. Za příznivého počasí bude přístupná i rozhledna U Jakuba u Kunžaku. Velikonoční zelené pivo můžete pak ochutnat v Zámeckém pivovaru Český Rudolec.

Velikonoce v České Kanadě slibují spoustu zážitků pro celou rodinu. Udělejte si výlet a užijte si je naplno.

Tisková zpráva 20. 3. 2018

Foto TZ 20. března 2018 Foto TZ 20. března 2018 Foto TZ 20. března 2018 Foto TZ 20. března 2018