TURISTICKÁ OBLAST ČESKÁ KANADA SE PŘEDSTAVÍ V PRAZE

Od čtvrtka 15. do neděle 18. února se bude turistická oblast Česká Kanada prezentovat na holešovickém Výstavišti během veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

Holiday Wolrd je nejvýznamnější mezinárodní veletrh cestoního ruchu ve střední Evropě. Jeho 27. ročník nabízí bohatý doprovodný program pro odbornou i laickou veřejnost a připomene také výročí 100 let od vzniku Československa.

Česká Kanada představí svou nabídku v rámci výstavního prostoru Jihočeského kraje, kde se bude prezentovat společně s dalšími turistickými oblastmi a krajskými organizacemi. Jihočeskou expozici první den veletrhu slavnostně otevře ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek, a po celé čtyři dny zde bude probíhat atraktivní doprovodný program v podobě hudebních a tanečních vystoupení. Motto pro letošní rok zní „Jižní Čechy pohodové“, region bude návštěvníky lákat prezentací založenou na vtipu, nadsázce a slovních hříčkách. Nepřehlédnutelnou dominantou celé expozice bude „strom fantazie“.  

Produktová manažerka Petra Vacková vysvětluje, s jakou nabídkou jede do Prahy Česká Kanada: „V rámci našeho prezentačního pultíku kolegyně z turistických informačních center návštěvníkům veletrhu budou nabízet tištěné materiály, především image brožuru Česká Kanada s podtitulem „Objevuj, zažij, miluj“, která uceleně představuje hlavní atraktivity oblasti. Další tiskovinou je mapa výletních cílů, kde zájemci najdou 80 tipů pro své cesty Českou Kanadou. Nebudou chybět ani kapesní kalendáře pro sběratele či kalendáře akcí z měst Dačice, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice a Slavonice na rok 2018. Zkušené kolegyně dokáží příchozím poradit také s výběrem ubytování, vhodné cyklistické trasy a kompetentně odpoví i na další dotazy týkající se České Kanady.“

Česká Kanada je atraktivní místo pro trávení aktivní dovolené. V zimním obodobí nabízí především trasy pro běžecké lyžování. Ve zbytku roku láká hlavně na cykloturistiku, pěší výlety a unikátní historické památky.