Rozhledna U Jakuba

V samotném srdci České Kanady, na místě zvaném Havlova Hora, najdete v nadmořské výšce 680 metrů unikátní dřevěný stožár z lepených profilů s názvem U Jakuba.  Stavba s konstrukcí šestibokého hranolu zakončeného šestibokým jehlanem připomíná svým ojedinělým tvarem tužku. S výškou stožáru 40,7 metru je rozhledna nejvyšší vyhlídkovou stavbou z dřevěných lepených profilů a druhou největší dřevěnou stavbou tohoto typu v České Republice. V okolí rozhledny se nachází kaskády rybníků, retenčních nádrží a zajímavé solitérní kameny. Mezi ty nejznámější patří „Ďáblova prdel“ u Terezína, kam vede i jedna z nově vybudovaných naučných stezek.

Nevšední zážitek spojený s vyhlídkou do okolí na překrásnou přírodu plnou lesů, rybníků a četných vodních toků si nesmíte při návštěvě Jindřichohradecka nechat ujít.

Nově je v těsné blízkosti rozhledny vybudován nádherný lesopark, který potěší zejména děti. Lesopark obsahuje přírodní bludiště s perníkovou chaloupkou, staroslovanské opevnění se strážnými věžemi. V opevnění a kolem něj jsou zabudované herní prvky. Pro odvážné je zde podzemní chodba s kostlivcem, pro nejmenší malé pískoviště a pro příznivce adrenalinu je v okolí lesoparku singltrek (dráha pro kola). Vstup do lesoparku je zdarma.

Další informace


V případě nepřízně počasí bude rozhledna zavřená (trvalý déšť, silný vítr, silné sněžení, námrazy, hustá mlha). Možno ověřit na webových stránkách rozhledny nebo telefonicky.