Kanadský tulák - tisková zpráva

Oficiální zahájení turistické sezony v oblasti České Kanady uspořádal Destinační management Česká Kanada s podporou Jihočeského kraje v sobotu 29. dubna novinku nazvanou Kanadský tulák - pochod Českou Kanadou. Účastníci Kanadského tuláka se vypravili po první etapě Stezky Českou Kanadou, jež kopíruje turistickou trasu, z Jindřichova Hradce do Malého Ratmírova. V cíli na ně čekalo mimo jiné losování o ceny.

Lidé, kteří se na pochod plánovali vydat, se mohli už během předchozích měsíců registrovat k účasti na webu www.stezkack.cz. Bezplatná registrace jim zajistila šanci na výhru večeře pro dvě osoby na vyhlášení bizoní farmě Rožnov. Ale ani ti, kteří třeba kvůli počasí vyčkávali až do dne výšlapu, nepřišli zkrátka - registrace byla možná i na místě startu v Denisově ulici v Jindřichově Hradci. Na trasu nakonec vyrazilo celkem 510 výletníků.

Účastníci na startu obdrželi mapu a číslo do slosování o ceny v cíli pochodu. Poté se vypravili lesem do chatové oblasti Bobelovka na okraji Jindřichova Hradce, odkud vstoupili do městského lesa Šajba. Meandrující Hamerský potok je zavedl do vesnice Jindřiš a odtud do překrásné přírody Jindřišského údolí. Lidé prošli kolem zříceniny Vítkova hrádku, vesnicí Blažejov a druhou, divočejší částí údolí. Pak už se ocitli v cíli, v Chatovém táboře Malý Ratmírov (bývalý Slovan). Společně s účastníky na trasu průběžně vyráželi také zdravotníci z oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec a na hůře schůdném místě pomáhal jindřichohradecký dobrovolný hasič. Díky tomu, že se v den výšlapu dubnové počasí umoudřilo, jak jenom dokázalo, si tuláci mohli užít klidnou a ničím nerušenou procházku nádhernou krajinou, která se považuje za bránu do České Kanady. Mnozí využili okolní slunné louky k zastávkám a občerstvení.

Když dorazili do cíle, obdrželi výletníci špekáček s chlebem k opečení od členů Sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec. Další občerstvení si mohli pořídit v restauraci v areálu Chatového tábora Malý Ratmírov. Krátce před 16. hodinou, kdy do cíle došel i poslední z tuláků, vylosovali Michal Kozár (starosta Jindřichova Hradce), Miloš Novák (starosta Dačic) a Štěpán Ondřich (starosta Bechyně) společně s vedoucí oddělení cestovního ruchu a marketingu jindřichohradeckého úřadu Zuzanou Bedrnovou vítěze cen. První cenou byl vyhlídkový let nad Českou Kanadou z jindřichohradeckého letiště, druhou ubytování v jindřichohradeckém penzionu Na 15. poledníku pro dvě osoby na dvě noci se snídani a třetí poukázka na nákup sportovních potřeb v hodnotě 1500 korun. Zvláštní cenou, která se losovala z předem registrovaných účastníků, byla už zmíněná večeře na bizoní farmě Rožnov.

Turisté mohli po konci Tuláka využít svoz zajištěnými autobusy zpátky do Jindřichova Hradce.

Destinační management Česká Kanada se už připravuje na druhého Kanadského tuláka. Ten by se měl uskutečnit už letos na podzim. "Jeho trasa tentokrát povede po druhé etapě Stezky Českou Kanadou, tedy zhruba dvanáctikilometrovým úsekem z Malého Ratmírova do vesnice Kaproun. Na této trase se lidé projdou například kolem Krvavého rybníku, lesy v okolí obce Lomy a dorazí také k Vysokému kameni, nejvyššímu místu jindřichohradeckého okresu," pozvala Miluše Zdražilová, produktová manažerka Destinačního managementu Česká Kanada.

na startu

stánek

stan

u stánku logo

medaile

logoJČ kraj