Graselovy stezky

Graselovy stezky vedou po obou stranách česko-rakouské hranice, územím mezi rakouským Raabsem a Kautzenem a mezi českou Novou Bystřicí a Novými Syrovicemi. Tvoří sedm výletních okruhů kolem obcí a měst: Raabs(10,5 km), Karlštein (34,5 km), Dobersberg(46 km), Slavonice (23 km), Český Rudolec (9 km), Vratěnín (7 km), Nové Syrovice (10 km) a Nová Bystřice (29 km). Hranici překračuje stezka ze Slavonic přes Maříž do Dobersbergu (22 km).

Vstupte do nedotčené a čisté krajiny se stinnými lesy, projděte se alejemi starobylých cest. Na Graselových stezkách objevíte stopy života našich předků, mýtická zákoutí, kamenná pole, snad dávná obětiště Keltů. Zveme vás k putování krajem, který vás obohatí svou skrytou přírodní silou.

Graselovy stezky jsou v Rakousku značeny standardně bílo – červeným pruhem, na české straně jsou značeny žlutým terčem orámovaným bílým písmenem „G“.

Návštěvnické centrum Graselových stezek naleznete ve Spolkovém domě ve Slavonicích. Otevřené je celoročně: září-červen: po-pá: 10-16 hodin; červenec-srpen: denně 10-18 hodin.