Dálková pěší trasa

„Podobné trasy nejen na území České republiky zažívají nebývalý rozmach, ať už se jedná například o severní a jižní cestu Via Czechia, která vede po hranicích země, či o pěší stezku údolím Lužnice v naší sousední oblasti Toulava, jež jako jediná v Česku nese značku Stezka špičkové kvality, nejlepší v Evropě. Právě na dosažení této certifikace s naší připravovanou stezkou míříme i my,“ uvedla produktová managerka turistické oblasti Česká Kanada Kateřina Trávníčková. 

Připravovaná pěší stezka Českou Kanadou spojí čtyři hlavní města regionu – Jindřichův Hradec, Novou Bystřici, Slavonice a Dačice. Trasa bude měřit zhruba kolem 110 kilometrů a bude rozdělená do osmi etap o délce od 11 do 18 kilometrů. Každý z úseků vzniká podle velmi přísných pravidel pro kvalitní dálkové stezky tak, aby z turistické oblasti Česká Kanada představil množství kulturních i přírodních zajímavostí. Jednotlivé etapy jsou také plánovány s ohledem na dopravní dostupnost, možnosti ubytování i stravování.

„Na cestách Českou Kanadou jsme strávili už stovky hodin, abychom zaručili, že výsledná trasa bude ta nejlepší, jakou je u nás možno nalézt. Pro budoucí turisty toho k poznávání nabídneme nepřeberné množství – od charakteristického údolí Hamerského potoka přes rozlehlé kvetoucí louky a ukryté rybníky, od desítek známých i neznámých balvanů a skalních útvarů až po zdánlivě nekonečné a proměnlivé českokanadské lesy,“ doplnila Kateřina Trávníčková. 

Pěší stezka Českou Kanadou vzniká za spolupráce Klubu českých turistů, Jindřichohradeckých místních drah, zapojených měst a obcí i dalších partnerů. Snímky z objevování těch nejlepších a nejkvalitnějších cest, které se stanou součástí stezky, můžete zatím sledovat na instagram.com/chodec.adam.