Fantazium

V malebné obci Roseč se nachází skutečný pohádkový ráj pro děti a jejich rodiče. V Houbovém Parku na vás čekají zajímavé aktivity doslova pro celou rodinu. V zahradě skřítků objevíte mnoho zajímavých rostlin. Pobavíte se interaktivními pohádkovými stezkami a dinosauří stezkou s mnoha úkoly. Ve stezce planet zase získáte mnoho zajímavých informací o vesmíru. Houbová stezka vám připomene, jaké druhy hub se nachází v našich lesích, které jsou dobré a chutné, a na které si musíte dávat pozor. Po celou dobu návštěvy parku vám budou dělat společnost skřítkové u svých domečků.

V Muzeu fosílií je zmapován vývoj planety od období Kambria. Uvidíte zde trilobity, amonity, opravdové dinosauří i mamutí kosti, žraločí zuby a mnoho dalších živočichů a rostlin, kteří obývali Zemi dávno před námi. Budete mít možnost si na některé exponáty i sáhnout.

Ve společenské hale, v připravené výtvarné dílně, si můžete vyrábět, korálkovat a malovat dle chuti. V hale je i mnoho netradičních her, které můžete vyzkoušet. Je zde možno zakoupit občerstvení a drobné upomínkové předměty. Aktivity jsou vhodné i pro tábory, školy a školky. 

Další informace


Zajímavost: Dinosauří stezka vás přenese do prehistorické doby a stanete se na chvilku skutečnými paleontology. V Muzeu fosílií porovnáte své nálezy z lomu s opravdovými exponáty.