Zoologická zahrada Na Hrádečku


Soukromou zoologickou zahradu s rozlohou 10 ha najdete mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. Pojmenování bylo odvozeno od historického názvu kopce, na kterém se zoopark nachází. Myšlenka vybudování zooparku se zrodila v roce 2010, ale již v roce 2007 se zde nacházelo mnoho druhů zvířat hlavně terarijních a rok od roku se druhová rozmanitost začala rozšiřovat.

Uvidíte zde 8 druhů drápkatých opic, lemury, pumy, lvy, hyeny, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další druhy. Zoopark chová přes 80 druhů zvířat.

Zoopark pořádá oblíbené komentované prohlídky s krmením, které probíhají denně (červenec, srpen) vždy v 10.00 a v 14.00 hodin, a také speciální akce pro návštěvníky.

Zoopark je sice ve stádiu neustálého budování, ale od roku 2014 je veřejnosti přístupný. Návštěvníci nejvíce oceňují rodinnou atmosféru a pořádané komentované prohlídky s krmením, ve kterých se dozví mnoho zajímavých informací a jsou zvířatům blíže, než při klasické návštěvě. Zoo pořádá vzdělávací komentované prohlídky též pro školy, školky, tábory, firmy atd. Zajišťuje odborný výcvik studentů a spolupracujeme s vysokými školami na realizace diplomových prací studentů, týkajících se etologie, fyziologie a systematiky.

Další informaceAdresa
Zoologická zahrada Na Hrádečku
Horní Pěna 51
37701 Jindřichův Hradec

+420
+420 732 353 340
zoonahradecku@seznam.cz
www.zoonahradecku.cz

Dnes zavřeno