Jindrova naučná stezka

Pojďte se projít romantickým Jindřišským údolím podél Hamerského potoka, objevte zajímavá místa, která leží hned za městem na dosah! Jindrova naučná stezka vede po červené turistické značce mezi Jindřichovým Hradcem a Malým Ratmírovem.

Stezku zřídilo a spravuje občanské sdružení Hamerský potok. Vlastní stezka vede z Jindřichova Hradce směrem na východ do Malého Ratmírova údolím Hamerského potoka. Potok v této oblasti vymodeloval jak úzký skalnatý kaňon, tak i širokou údolní nivu. Naučná stezka vypráví o potoku samotném, o obyvatelích z jeho okolí a všechny panely jsou doplněny dětskou částí určenou pro předškolní a mladší školní věk.

Jindrovu naučnou stezku lze v terénu rozdělit na 4 části:

  • Kolem rybníka Vajgar - panely realizovány pro město Jindřichův Hradec (cca 1 km)

  • Jindřichův Hradec - Jindřiš (cca 4 km)

  • Jindřiš - Blažejov (cca 3 km)

  • Blažejov - Malý Ratmírov (cca 3 km)

Celá trasa je dlouhá cca 11 km. Můžete si ji prohlédnout na našich stránkách, ale určitě mnohem zajímavější bude vyrazit přímo do terénu. Doporučujeme vám použít k dopravě jindřichohradeckou úzkokolejku.

Další informace


Na následující mapce najdete čísla naučných panelů. Můžete se podívat, jaké informace vám jednotlivá zastavení stezky nabízejí. Na těchto stránkách najdete stejné texty a obrázky jako na skutečných panelech v terénu, popř. pokud máte hlubší zájem, můžete kliknout i na rozšiřující odkazy, kde najdete další informace i fotografie.

Přejeme vám příjemné putování – ať už na obrazovce monitoru nebo ještě lépe v přírodě. Doufáme, že vás příroda v okolí stezky zaujme tak jako nás. Věříme, že nás bude stále více, kdo si budeme uvědomovat, že příroda může existovat bez člověka, ale člověk se bez přírody neobejde.